Bellroom na Facebooku

Łazienka

Jest to pomieszczenie, które każdemu przysparza najwięcej problemów z urządzeniem. Jeśli mamy dużą i jasną łazienkę nie mamy większego problemu z rozmieszczeniem hydrauliki. Zazwyczaj jednak jest to małe pomieszczenie gdzie trzeba się trochę potrudzić,  żeby wszystkie sprzęty weszły. Łazienka jest często najmniejszym pomieszczeniem w naszym domu. Wówczas należy dobrze przemyśleć JAKIE urządzenia chcemy tam wstawić? czy na pewno pralka tam się zmieści? może wstawimy ją do kuchni , która jest większa? czy ma być bidet czy wystarczy sama słuchawka czyli tzw. bidetka?

zdj.toaleta

 

Centralne miejsce w każdej łazience to lustro i umywalka.Warto zwrócić uwagę by została umieszczona na najbardziej widocznej ścianie. Lustro najpraktyczniej jest wkleić w płytki. Wówczas możemy dowolnie kreować ścianę. Oczywiście musimy pamiętać, że takie lustro nadaje łazience nowoczesny wygląd. W moich realizacjach proponuję aby lustro zawisło na wprost wejścia, wtedy łazienka wygląda najpiękniej i nie musimy się martwić ze ktoś wchodząc ma przed sobą otwartą toaletę (ups….. jakże częsty widok w naszych wnętrzach). Lustro nadaje wnętrzu charakteru i wyznacza” szlak” do dalszego projektu. Proste? Jeśli więc chcemy nadać temu pomieszczeniu lekko rustykalny charakter to najodpowiedniejsze będzie takie w pięknej ramie. Po obraniu „kierunku” działanie taki sam styl konsekwentnie możemy  dobrać do całego pomieszczenia.

 

zdj.łazienka

Wybierając styl rustykalny bez trudu znajdziemy kran „ z innej epoki” czy wannę na stylowych nóżkach. Często pada pytanie : wanna czy brodzik? Niestety jednoznacznej odpowiedzi brak czyli wybór zależy od upodobań. Oczywiście jeśli urządzamy łazienkę dla osoby starszej wybór prysznica będzie odpowiedniejszy ze względu na bezpieczeństwo użytkownika.Oczywiście wybór zależy równiez od wielkości wnętrza!

zdj.łazienka

Bardzo ważne jest przygotowanie podłogi pod kabinę. Dotyczy to szczególnie montażu kabiny bez brodzika. Wówczas należy obniżyć poziom podłogi o ok.15cm (musi się zmieścić syfon i rury do odpływu wody). Należy to wykonać już na etapie planowania wylewki podłogi ! Nie zawsze więc jest to możliwe ze względów technicznych.

zdj.łazienka

Toaletę i ewentualny bidet najlepiej jest „ukryć” za ścianą lub dorobić niski murek z płytek. Wówczas łazienka będzie się prezentować bardziej elegancko i higienicznie. 

zdj. łazienka

Kolor płytek i rodzaj użytych materiałów w łazience zależy od naszych upodobań. Pamiętajmy jednak, że na podłodze lepiej zastosować płytki o matowej powierzchni ( można się poślizgnąć). Drewno jest piękne ale każde, które zastosujemy w wilgotnym pomieszczeniu trzeba po kilku latach odnowić i zaimpregnować ponownie.

…ciąg dalszy tematu łazienki już wkrótce!

Katarzyna Fiedorow

Kto za tym stoi?

Jestem Kaśka! Już dekadę projektuję wnętrza i doradzam jak stworzyć swój własny kąt do życia. Z wykształcenia jestem finansistą i projektantem wnętrz. Takie duo świetnie się sprawdza w pracy zawodowej. Projektuję wnętrza mieszkalne, szkoły, przedszkola, puby, sklepy.....sale baletowe...Piszę artykuły do gazet wnętrzarskich ( "Własny Dom" nr 3/2013 , 9/2014, "Wnętrza Daniela"1/2013). Remonty to moja pasja. Pomagam, doradzam, nadzoruję... Wolny czas spędzam w podróży, z moim nieodłącznym aparatem fotograficznym ( kilka publikacji moich zdjęć w podręcznikach do geografii) Chodzę po górach, jeżdżę na nartach i rolkach. Życie jest za krótkie na odpoczynek!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Inne teksty, które mogą Cię zainteresować