Bellroom na Facebooku

Pokój małego dziecka

Planując rozmieszczenie mebli w pokoju dziecka musimy wziąć pod uwagę jego wiek. Dla bobasa ustawimy w centralnym miejscu przewijak a dla dziecka w wieku szkolnym biurko. Zarówno potrzeby tych dzieci są inne jak i samo dziecko inaczej reaguje na bodźce zewnętrzne (np. kolor).Urządzając pokój małemu dziecku- niemowlakowi musimy zapewnić przede wszystkim SPOKÓJ.

zdj. pokój małego Maksa

Bezpieczeństwo oczywiście dotyczy nas na każdym etapie rozwoju naszej pociechy. Pokój najlepiej pomalować na kolory ciepłe, pastelowe. Najważniejsze jest łóżeczko i odpowiedniej wielkości przewijak. Pamiętajmy o roletach do okien bo niemowlaki znaczną część dnia spędzają śpiąc. Oczywiście zabezpieczamy kontakty, narożniki i „usuwamy” z pola widzenia wszelkie niebezpieczne przedmioty.

zdj.pokój małej Gabrysi

Większa swoboda jest potem, gdy nasza pociecha już podrośnie i zaczyna przestawiać swoje pomysły na wnętrze. Dla przedszkolaka wystarczy mały stoliczek i krzesełko do rysowania a pociecha już szkolna powinna już zasiadać przy swoim biurku.

…dalsze przygody dziecięcych pokoi już wkrótce!

Katarzyna Fiedorow

Kto za tym stoi?

Jestem Kaśka! Już dekadę projektuję wnętrza i doradzam jak stworzyć swój własny kąt do życia. Z wykształcenia jestem finansistą i projektantem wnętrz. Takie duo świetnie się sprawdza w pracy zawodowej. Projektuję wnętrza mieszkalne, szkoły, przedszkola, puby, sklepy.....sale baletowe...Piszę artykuły do gazet wnętrzarskich ( "Własny Dom" nr 3/2013 , 9/2014, "Wnętrza Daniela"1/2013). Remonty to moja pasja. Pomagam, doradzam, nadzoruję... Wolny czas spędzam w podróży, z moim nieodłącznym aparatem fotograficznym ( kilka publikacji moich zdjęć w podręcznikach do geografii) Chodzę po górach, jeżdżę na nartach i rolkach. Życie jest za krótkie na odpoczynek!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Inne teksty, które mogą Cię zainteresować