Bellroom na Facebooku

Zima na nartach

Zima …jedziemy na narty , ale gdzie ? Włochy, Austria czy może Szwajcaria? A jakby tak 3 w 1 czyli wszystkie miejsca w jednym? Znam takie magiczne narciarskie miejsce!

Opowiem wam!

Mówi się o nim miejsce dla wtajemniczonych. Kto raz tu dotrze, będzie chciał tu wracać. To Przełęcz Reschen, najdalszy zakątek Tyrolu. Region Tiroler Oberland. To raj dla narciarzy, którzy szukają doskonałych warunków, świetnie przygotowanych tras i jednocześnie wolą omijać zatłoczone kurorty. Śniegu w tej dolinie nigdy nie brakuje.

Wjeżdzamy do Doliny Reschen. Mimo, że po drodze w Austrii na trawie pasły się barany tu zawsze zimą leży śnieg.
Widok na Dolinę Reschen z drogi…
Lód na jeziorze….tylko śmigać!

Po północnej stronie regionu leży  miejscowość Nauders. Jest to świetne miejsce na rodzinny zimowy urlop w górach. Perfekcyjnie utrzymane szerokie stoki, ponad 90km tras dla amatorów nart biegowych i trzy nowe trasy przygotowane specjalnie dla freeriderów lubiących szusować w głębokim śniegu. W Nauders znajduje się najdłuższy w Tyrolu tor saneczkowy – 8km trasy prowadzącej od Bergkasel w dół doliny (nocą tez można jeździć na sankach!). Fani jazdy na łyżwach pośmigają po zamarzniętym płytkim jeziorze.

Mapka dołączana do skipassa tej okolicy

Kupowany tu skipass obejmuje oprócz Nauders jeszcze pobliskie stoki: Schóneben i Haideralm. Na turystów oprócz boskich widoków czekają krótkie kolejki do wyciągów, bogate zaplecze gastronomiczne i wiele ciekawych programów dla dzieci i młodzieży – urlop w takim miejscu musi się udać! Mam nadzieję , że po moim poście nie zrobi się tu tłoczno? ha ha

 

 

Jeśli ktoś chce odpocząć od nart może pojeździć na zamrzniętym jeziorze Reschensee. Utworzone sztuczne przez tamę na rzece Inn. W latach 30-tych na rozkaz Mussoliniego zbudowano ową tamę, co spowodowało zalanie okolicznych wiosek (mówi się o kilku!) Mieszańcy przenieśli się kilkaset metrów dalej. Niewątpliwa atrakcja rejonu jest wieża kościoła św. Katarzyny wystająca z …tafli jeziora.

 

Zatopiona wieża kościoła św.Katarzyny dziś gwiazda Doliny Reschen

A nieopodal…. kitesurfing i szaleństwa!…

Jeśli nie ma miejsc noclegowych w Neuders to warto wybrać się do pobliskiego Curon Venosta i tam poszukać. Wszystkie te miejscowości obsługuje skibus , jeżdżący z dużą częstotliwością.  Niezależnie od tego, który stok w Doline Reschen wybierzemy będzie to narciarska gratka. To takie „narciarskie Eldorado”. Kolejka linowa w Nauders może poszczycić się międzynarodowym znakiem jakości Pitsengutesiegel. Nauders jest zwycięzcą w kategorii Międzynarodowy Region Narciarski. Ci którzy lubią historyczne atrakcje polecam zamek Nauderberg, ruiny fortecy. Można tu również spotkać jeszcze stare gospodarstwa (atrakcja turystyczna), które pozwolą poczuć klimat dawnej Przełęczy Reschen. Charakterystyczne położenie miejscowości sprawiło, ze przez wieki była przystankiem podróżujących z północy na południe Europy. Obecnie Przełącz Reschen jest chętnie odwiedzana przez turystów, pragnących również w sezonie odpocząć w spokoju i zacisznym miejscu, pośród niezapomnianych widoków i górzystych krajobrazów. I pamiętajcie nikt tu nie pyta czy to rejon Włoski, Austriacki czy Szwajcarski ? to po prostu 3w1 czyli Tyrol Południowy na styku trzech granic!

Udanego odpoczynku!!!

zdj.Katarzyna Fiedorow

Katarzyna Fiedorow

Kto za tym stoi?

Jestem Kaśka! Już dekadę projektuję wnętrza i doradzam jak stworzyć swój własny kąt do życia. Z wykształcenia jestem finansistą i projektantem wnętrz. Takie duo świetnie się sprawdza w pracy zawodowej. Projektuję wnętrza mieszkalne, szkoły, przedszkola, puby, sklepy.....sale baletowe...Piszę artykuły do gazet wnętrzarskich ( "Własny Dom" nr 3/2013 , 9/2014, "Wnętrza Daniela"1/2013). Remonty to moja pasja. Pomagam, doradzam, nadzoruję... Wolny czas spędzam w podróży, z moim nieodłącznym aparatem fotograficznym ( kilka publikacji moich zdjęć w podręcznikach do geografii) Chodzę po górach, jeżdżę na nartach i rolkach. Życie jest za krótkie na odpoczynek!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Inne teksty, które mogą Cię zainteresować